головна

Програма 

обласного науково-методичного проекту

«Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства»
   Головна мета проекту:  визначення освітніх стратегій соціалізації особистості,  розробка показників соціального розвитку учнів різних вікових груп, удосконалення системи психолого-педагогічного супроводу  як важливого чинника процесу соціалізації.
Основні завдання проекту:
1.       Аналіз наукової літератури з проблеми, визначення освітніх стратегій соціалізації особистості у навчально-виховному процесі.
2.       Відбір пакету методів та  методик діагностики  соціального портрету учнів різних вікових груп.
3.       Створення «банку інформації»  відповідно до теми та завдань дослідження.
4.       Запровадження гнучкої системи організації навчального процесу, що відповідає сучасним  тенденціям розвитку освітньої галузі та науково обґрунтованим  концепціям соціалізації особистості демократичного суспільства.
5.       Розробка та впровадження моделей розвивального освітнього середовища, що сприяє процесу соціалізації та формуванню громадської активності учнів.
6.       Підготовка педагогів області до запровадження основних ідей проекту через удосконалення системи курсової підготовки  та  активізацію  методичної роботи  у  регіоні.
7.       Розробка рекомендацій, спрямованих на самоосвіту, створення можливостей для особистісного та професійного зростання педагогічних працівників   у процесі роботи над проектом.





Науково – методична проблема
«Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості»

Науково – методична проблема, над якою працюватиме методичне об’єднання
впровадження інноваційних технологій в процес навчання як шлях до формування креативної особистості


основні напрямки роботи над проблемою:
·        розробка та апробація моделей креативної регіонольної освіти,визначення основних показників творчої компетенності особистості.
·        запровадження інноваційних технологій розвитку творчого потенціалу учнів,удосконалення системи психологічного супроводу особистості в системі креативної освіти.
·        запровадження гнучких моделей організації навчально-виховного процесу,відповідно до здібностей та нахилів учнів.
·        впровадження технології продуктивного навчання з метою стимулювання креативності учнів.
·        формування позитивної мотивації навчання та вибору майбутньої професії.
·        допомога учням в оволодінні стратегією життевого проектування та особистості.
·        зміцнення фізичного,психічного та психологічного здоровя молоді,запровадження здоровязберігаючих техноглогій освітнього процесу.
·        методика використання народних традицій з обробки матеріалів у процесі вивчення програмного матеріалу в 5-9 та 10-11 класах.
·        відродження національних традицій у звичаях,побуті,інтерєрі,квартири,будинку.
·        науково-методичне забеспечення використання елементів національних традицій на уроках та позакласні часи роботи.
  •   розвиток учнів на уроках трудового навчання та  в позакласній       роботі засобами народознавства.


Немає коментарів:

Дописати коментар